Aparaty stałe montowane są pacjentowi na kilka lat.

Ortodoncja to jedna z najprężniej rozwijających się gałęzi medycyny, powiązanych ze stomatologią. Dziedzina ta wymaga bardzo dużego doświadczenia a także wiedzy, dzięki którym doświadczony ortodonta jest w stanie wybrać właściwe środki dla własnych pacjentów. Stosowna diagnoza a ponadto dobór sposobu leczenia jest podstawą, żeby zyskać pożądany efekt końcowy. Bardzo wielu ludzi posiada problemy ze zgryzem, w tym z kształtem zgryzu. Jedną z metod leczenia, która może pomóc w przypadku tej przypadłości są aparaty stałe chorzów, jakie ubierane są pacjentowi na parę lat.

W tym czasie, z uwagi na nieprzerwane napięcie, są w stanie nawet diametralnie przemienić nasz zgryz. Jednym z najczęściej leczonych dolegliwości do których leczenia wykorzystuje się aparaty stałe jest cofnięty zgryz. Objawia się on cofnięciem żuchwy tak, że niemożliwe jest prawidłowe anatomicznie gryzienie posiłków. Nie trzeba wspominać, jak bardzo utrudnia to codzienne funkcjonowanie osoby, która zmaga się z tym schorzeniem.

Z powodu wpływu tego typu schorzeń czy wad na życie osoby, lecz również na wygląd zgryzu ortodoncja jest ważna. Ta gałąź stomatologii pomaga także w wykonywaniu nie tylko aparatów stałych na podstawie odlewów naszego zgryzu wykonywanych z plastycznego materiału, jaki jest potem umieszczany w ustach pacjenta a następnie w określonej pozycji zagryzany przez ściśle określony czas. Dzięki takim odlewom możemy później wykonać znakomicie dopasowane aparaty tymczasowe oraz aparaty stałe.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *