Odpowiednie warunki snu, wpływają na kondycję naszego słuchu.

Wiek starczy, dla każdego z nas zdaje się być niewygodny patrząc pod względem finansowym, lecz przede wszystkim zdrowotnym. Szczęśliwy traf spowodował, że żyjemy w dobie technologii, która jest w stanie zwalczyć bardzo dużo schorzeń pojawiających się po sześćdziesiątym roku życia. Z tego powodu możemy działać dłużej, widzieć lepiej a także słyszeć wyraźniej. Przeprowadzone badania dotyczące słuchu potwierdzają, że osoby przestrzegające zdrowej diety i spędzających przynajmniej jedną godzinę dziennie ćwicząc, cierpią na dużo mniejszą liczbę schorzeń dotyczących kłopotów ze słuchem.

Badania wykazały również, że pacjenci spędzający na śnie 7-8 godzin, lepiej znosili zmiany dotyczące zaburzeń słuchowych. Okazuje się, że nawet właściwe warunki snu, wpływają na kondycję naszego słuchu. Stałe zatykanie ucha w trakcie snu, może skutkować zbyt wysoką produkcją woskowiny w naszych uszach. Z tego powodu ucho zaczyna się stopniowo zatykać, aż do całkowitej głuchoty. Później potrzebna będzie interwencja lekarza. Zjawisko to jest znane, ale niestety przeważnie lekceważone przez wielu chorych. W przeprowadzonym badaniu jedynie co szósty badany cierpiał na problemy ze słuchemproblemy słuchowe. Jednak problemy te nie były tak dolegliwe, żeby podejmować decyzję o użyciu aparat słuchowy strzelno. Jedynie dwóm procent badanym, zostało polecone, żeby zastosowali aparat słuchowy. Wskazanie doktora było poparte indywidualnymi badaniami, jednak pacjenci stosowali go tylko w sytuacjach nadmiernego hałasu.

Technologia znakomicie pomaga nam w wielu obowiązkach. Jednak nie zapominajmy, że jest ona tylko substytutem bardzo często naszego organizmu i nie zastąpi całkowicie efektów z prowadzenia zdrowego trybu życia.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.