Co powinniśmy zrobić z starymi meblami?

Remont czterech kątów za każdym razem powiązany jest z ogromną ilością rozmaitych śmieci. Wszelkie odpady budowlane w postaci gruzu, pudeł po materiałach, czy także stare meble to wyłącznie część śmieci, za jakie odpowiedzialność ponosi właściciel lokalu mieszkalnego. A więc jeszcze przed rozpoczęciem remontu należy pomyśleć co trzeba z śmieciami zrobić.

W jaki sposób wywieźć wszelkie odpady po remoncie?

Prostym i efektywnym rozstrzygnięciem jest odpowiedni kontener na odpadki. Firmy które zajmują się wywózką a także utylizacją odpadów z wszelkiego typu remontów proponują kontenery na gruz, które pozostawione koło domu służą do gromadzenia śmieci budowlanych.

Po zapełnieniu pożyczony kontener na gruz wraz z zawartością zabierany jest poprzez przedsiębiorstwo, które wywozi takie odpady. To znakomite rozwiązanie dla wszystkich jednostek, które nie posiadają jakichkolwiek możliwości organizacji transportu odpadów z domu samodzielnie.

Co należy zrobić z niepotrzebnymi meblami?

Oprócz śmieci budowlanych wiele osób decydujących się na remont chce wyrzucić bez użyteczne meble. W tej sytuacji właściciel ma prawo wystawienia śmieci na zewnątrz lokalu, ale jedynie w dniu odbioru tak zwanych przedmiotów wielkogabarytowych poprzez przedsiębiorstwo komunalne. W przeciwnym razie niezbędne jest zorganizowanie transportu mebli we własnym zakresie. W wypadku mebli posiadacz może samemu zawieźć wszelkie odpady do MPGK albo pożyczyć potrzebny kontener na meble. W takiej sytuacji dostawca kontenera na gruz zajmie się jego wywozem.

Wysokie kary za nielegalny wywóz śmieci

Zarówno stare meble, jak i odpady budowlane muszą być zbierane a także utylizowane w wytyczonych miejscach. Za pozostawienie śmieci w lesie, czy również na składowisku nielegalnym grozi wysoka grzywna.

Więcej: https://kutno.net.pl/lifestyle//jwa0TyHBHwbSDoC3JuSR

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *