Sieć internetu światłowodowego cały czas ulega rozbudowie.

Prędkość internetu światłowodowego zwiększa się. Jego standardowa szybkość oscyluje w granicach trzystu Mb/s, a niekiedy dochodzi do 1000 Mb/s. To niebotyczne wartości, przekraczające mocno zapotrzebowanie użytkownika, a często też możliwości poniektórych urządzeń końcowych. Ten nadmiar zapewnia bezproblemowe funkcjonowanie wszystkich serwisów a także aplikacji. Pozwala nam na oglądanie seriali, filmów czy transmisji sportowych w HD.

Tak szybki internet jest głównie w większych miastach, gdzie znajduje się odpowiednia infrastruktura. Mniejsze miejscowości jednak stale dążą do nadrobienia tego informatycznego dystansu. Operatorzy angażują się w nowe inwestycje. Sieć internetu światłowodowego nieustannie się rozbudowuje, poprzez wymienianie starego okablowania. Stare okablowanie zastępowane jest przewodami , które jest wykonane z włókna szklanego a także tworzyw sztucznych. Nowe przewody pozwalają na przesyłanie informacji z prędkością światła. Stąd właśnie nazwa “internet światłowodowy”. Zainteresowanie tą technologią i niemała rywalizacja na rynku, powoduje, iż użytkownicy mogą liczyć na tańszy internet. Zwłaszcza przy zawieraniu umowy na rok lub dwa.

Jeśli zdecydujemy się na pakiet z telewizją ponosimy jeszcze mniejsze koszty. W abonamencie można uzyskać dostęp do wszystkich programów tematycznych a także filmowych. Świat rozrywki, sportu, informacji a także edukacji stoi przed nami otworem. Mamy możliwość skorzystać z całego bogactwa bez wychodzenia z domu.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *