Zdecydowana większość ludzi zwraca szczególną uwagę na nieładny wygląd zgryzu.

Poprawianie naszego zgryzu przeprowadza się w chwili obecnej w dość zwykły sposób, używając do tego różnorodne typy aparatów ortodontycznych. Wyróżniamy wśród nich zarówno te zdejmowane, jak i stałe. Stałe są na pewno znacząco lepsze. Z aparatów zdejmowanych mogą zresztą korzystać jedynie dzieci, dlatego osoba dorosła, która ma krzywy zgryz, w tym samym momencie powinna spoglądać tylko na ofertę stałych aparatów. Nawet ona została jednak niedawno mocno rozbudowana.

Dziedzina ortodoncji poszła do przodu i właśnie dlatego oferuje ludziom różne nowoczesne rozwiązania na naprawę zgryzu. Dzięki takim rozwiązaniom na pewno każdy jest w stanie zapewnić sobie przepiękny uśmiech. A ze krzywym zgryzem bez wątpienia trzeba zawalczyć. Ten problem nie jest wyłącznie problemem w naszym wyglądzie, bo poza tym, że z pewnością pogarsza wygląd zewnętrzny, to przede wszystkim destrukcyjnie oddziałuje na stan naszych zębów, powodując ich osłabienie dlatego stają się przyczyną licznych innych problemów zdrowotnych.

Aparaty ortodontyczne zakładane na stałe przywracają naszym zębom prawidłowe ustawienie i w taki oto prosty sposób korygują nasz zgryz. Budowa standardowego aparatu stałego zawsze będzie się składać z bardzo podobnych części, czyli przede wszystkim z zaczepów a także niedużych pierścieni, których to typy są dostosowywane poprzez doktora do zębów każdego pacjenta. Te elementy przytwierdza się później do zębów na stałe. Pierścienie są w pewnym sensie stelażem, dlatego że to one mocowane są do trzonowców i dzięki temu uniemożliwiają aparatowi samodzielne przesuwanie się. W tego typu aparatach zasadniczą funkcję odgrywają także zamki. Swego czasu stałe aparaty ortodontyczne tworzono tylko z metalu, jednak współcześnie właściwie każdy pacjent ma do wyboru zamki wyprodukowane z całkiem innych, zazwyczaj lepiej prezentujących się materiałów, czyli głównie z ceramiki. Niektóre aparaty są dosłownie niewidoczne na zębach. Wytwarza się je z drobnych, przezroczystych części ceramicznych, jakich z daleka faktycznie nie da się zobaczyć. To, jaki rozmiar ostatecznie będą posiadać zamki, zależy też na pewno od wielkości zębów.

Na dzień obecny jednak właściwie każdy nowoczesny aparat ortodontyczny jest tak eleganckim produktem, iż żaden pacjent nie powinien mieć najmniejszych obaw przed założeniem takiego urządzenia. Niektórzy są wręcz zdania, iż posiada on wyjątkowy urok. Czasem może stać się wręcz wyjątkowym dodatkiem a także intrygującym uzupełnieniem wyglądu. Znakomita większość ludzi zwraca szczególną uwagę na nieładny wygląd krzywego zgryzu, ale dużo ważniejsze jest to, że nieprawidłowe ustawienie naszych zębów może prowadzić do wielu innych chorób i problemów ze zdrowiem.

Zdarza się, że krzywe zęby stają się źródłem ciągłych bólów głowy. Częstokroć ma może również prowadzić do paradontozy albo nawet kruszenia się zębów. A dlaczego mamy się niepotrzebnie męczyć, gdy wszelkie te takie problemy jest możliwość z łatwością pokonać? W tym celu wystarczy zdecydować się na założenie aparatu ortodontycznego.

Źródło: Ortodoncja Chorzów

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.