Obecnie jedna firma produkuje zarówno i pomniki jak również nagrobki.

Obecnie na rynku jest dużo dostępnych materiałów, z których mamy możliwość zrobić grób, jak i pomnik. Należy zwrócić uwagę na warunki atmosferyczne jakie będą w ciągu roku i dalszych lat.

 

Jeśli zależy ci na tym, aby grób był solidny i nie będzie trzeba robić żadnych poprawek, to dobrym rozwiązaniem jest granit. Zarówno pomniki granitowe jak i nagrobki granitowe są wykonane z bardzo trwałego wyrobu, który jest odporny na zewnętrzne czynniki. W obecnych czasach dużym plusem jest również to, że jedna firma produkuje zarówno pomniki jak również nagrobki, co wyklucza szukanie w kilku miejscach. Mamy możliwość wszystko załatwić za jednym razem. Ważna jest tutaj jakość towaru i świadomość, że taki nagrobekbędzie dobrze wykonany a także chroniony przez kilkanaście lat. Są także dostępne różnorodne kolory od najbardziej pospolitego koloru czarnego po czerwone, beżowe, szare jak również białe. Cena grobów z granitu jak i pomników zależy od tego, jak wielki ma być grób oraz czy nasz pomnik jest to standardowy projekt, czy to projekt osobisty.

 

Co do ceny ma także znaczenie kolor granitu. Wtedy ceny wahają się od kilku do parunastu tysięcy złotych. Mniej więcej najniższy próg to wydatek ponad dziewięciu złotych po nawet 50 tysięcy złotych. Funkcjonuje dużo firm, które wytwarzają takie nagrobki, także w każdej sytuacji jest możliwość swobodnego wyboru. Dobrze jest wykonać od razu pomniki granitowe Brodnica, gdyż wtedy będzie po pierwsze wszystko ładnie dopasowane, a po drugie można wówczas pytać się o rabat. Jeśli chodzi o mycie tego typu grobów, nie jest to trudne zajęcie i nie potrzeba specjalnych środków czystości. Przeważnie groby czyści się po okresie zimowym jak i po wiośnie. Granit jest materiałem, który będzie sprawował się doskonale i będzie odporny na plusowe czy minusowe wahania temperatur. Również nie będzie miał na niego dużego wpływu śnieg czy deszcz. Nawet w sytuacji, gdy na grobie będą żywe kwiaty w wazonie z wodą i silny wiatr je przewróci a woda wyleje się to nie będzie to mieć znacznego wpływu na sam materiał ani nie pozostawi żadnego trwałego śladu. Ze środków do mycia możemy śmiało używać zwykłego płynu , który używamy do mycia naczyń, czy raz na jakiś czas użyć octu, co nada połysk nagrobkowi.

 

Należy pamiętać, ażeby jedynie nie natłuszczać ani nie pastować takiego grobu wykonanego z granitu. Ten materiał ma własny połysk i z tego powodu nie potrzebuje innych zabiegów. Granit jest w chwili obecnej coraz częściej wybieranym towarem na pomniki oraz nagrobki z powodu swoich właściwości. Jest też to materiał łatwo dostępny, więc nie jest to duży problem, aby data realizacji naszego zamówienia była dość krótka. Wiemy przecież iż branża nagrobkowa jest dosyć specyficzna i dlatego nie da się przewidzieć, w jakim momencie ktoś będzie potrzebował grobu.

 

Z tego powodu firmy specjalizujące się w tej dziedzinie są dobrze przygotowane na taką sytuację i w każdej chwili posiadają w rezerwie materiał. Jeśli zaś chodzi o normalny czas czekania na takie granitowe nagrobki i pomniki to także nie trzeba czekać długo.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.