Otwarcie swojego punktu kurierskiego wiąże się z bardzo ważnymi czynnościami.

Branża kurierska jest na pewno jedną z najprężniej rozwijających się  w naszym kraju. Nic w tym dziwnego – korzystają z niej zarówno kontrahenci indywidualni, jak i osoby prowadzące duże firmy. Ci pierwsi przede wszystkim odbierają prywatne przesyłki, zaś drudzy przede wszystkim nadają przesyłki. Mogą to robić sprawnie a także dla nich wygodnie używając punktów kurierskich, które to są pośrednikami mającymi za zadanie przyjęcie zlecenia na usługi kurierskie. Dzięki temu, iż podejmują współpracę z kilkoma różnymi firmami zajmującymi się przewozem, dostępna u nich oferta jest bardzo zróżnicowana pod kątem gabarytów a także cen usług.

 

Dochód punktów kurierskich to przede wszystkim różnica między kosztami przewozu, jakie otrzymuje od firm przewozowych, a opłatą ponoszoną przez klientów. Co więcej zarobek zapewniają dodatkowe usługi, na przykład wysyłka za pobraniem, pakowanie, ubezpieczenie, powiadomienia sms. Otwarcie swojegopunktu jest związane z kilkoma niezbędnymi czynnościami, między innymi wynajęciem lub adaptacją posiadanego pomieszczenia. Lokal musi spełniać określone punkty, żeby w przyszłości przyciągać ewentualnych kontrahentów. Co najważniejsze musi bez kłopotu zmieścić wszelkie przesyłki przeznaczone do nadania i do odebrania. Nieco miejsca w lokalu zajmie także magazynowa waga. Twój lokal musi również gwarantować odpowiednią ilość przestrzeni na utworzenie stanowiska do obsługiwania klientów, które może się składać z biurka, laptopa, pozostałych urządzeń biurowych, fotela oraz krzeseł dla przybywających. Choć własny punkt to genialny sposób na lukratywny biznes, założenie go samodzielnie jest dość kosztowne i bardzo czasochłonne.

 

Cały proces może od paru tygodni do nawet kilku miesięcy, co w rzeczywistości zamiast generować dochody może nawet przynosić straty. Z tego tez powodu warto przemyśleć trochę inny model działalności. Punkt kurierski franczyza to idealny sposób na dobry start w tej dziedzinie. Wystarczy tylko odszukać odpowiedni budynek z dobrą lokalizacją lubprzystosować własny oraz pomalować go na firmowe kolory. Potem trzeba podpisać umowę, jaka będzie przepustką do szerokiej propozycji usług najlepszych przewoźników. Umowa zapewnia całe know – how oraz specjalistyczne warsztaty , które obejmować będą prawidłowe prowadzenie punktu a oprócz tego porusza zagadnienia dotyczące marketingu. Nie trzeba zbytnio martwić się o żadne produkty promocyjne czy artykuły potrzebne do pakowania przesyłek. Także wyposażenie będzie ci dostarczone, co będzie niemałą oszczędnością dla siebie.

 

Jeśli chciałbyś mieć swój biznes, który będzie dawał ci realne dochody – otwórz punkt kurierski. Własne miejsce usługowe to doskonały sposób na rozwój i zwiększanie swojego zysku. Odpowiednie podejście do przybywających klientów oraz najwyższy poziom zapewnianych usług to klucz do sukcesu twojej działalności. Dodatkowo najatrakcyjniejsze ceny na rynku spowodują przypływ większej ilości kontrahentów. Oferując usługi kurierskie dla klientów indywidualnych, jak również biznesowych w szybki sposób efektywnie możemy dotrzeć do wielu nowych odbiorców z wielu różnych branż.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *