Szafka na akta ma możliwość dorobienia wysuwanych półek lub szuflad.

Dokumenty to bardzo istotne rzeczy, które należy prawidłowo składować. Powinny mieć swoje miejsce, jeśli trzymamy je u siebie w domu. Bardzo dobrym wyjściem jest metalowa szafa na dokumenty. Takie szafy są funkcjonalne oraz nadają pomieszczeniu estetykę.

Jeżeli musimy ważne dokumenty przechowywać w domu, to z pewnością będzie wam zależeć na tym, żeby właśnie się nie wyróżniała taka szafka z pomieszczenia. Natomiast jeśli pracujemy w biurze to wówczas wyjściem z tej sytuacji, jest specjalna szafa na akta. Nie ma znaczenia, czy przechowujemy dokumenty w mieszkaniu, czy też w w naszym biurze ważną sprawą jest, ażeby chronić je przed czynnikami zewnętrznymi, jak i wewnętrznymi. Należy również wtrącić, że tego typu szafki na akta są dobrym wsparciem przy organizacji pracy. Nie musimy marnować czasu na szukanie papierów po różnych miejscach, lecz mamy w konkretnej szafce cały plik potrzebnych nam dokumentów. Klasyczny model tego rodzaju szafki posiada, aż 4 półki, lecz jeśli chcemy można zamówić szafki o większej pojemności. Ponadto szafka na akta ma możliwość zamontowania szuflad albo wysuwanych półek.

Jest niezmiernie elastycznym narzędziem, jeżeli chodzi o funkcjonalność. Można je do siebie również dokręcać, a dzięki temu znacznie zwiększamy pojemność naszej szafy na przechowywanie przedmiotów… szafa metalowa na dokumenty mogą stać bezpośrednio na podłodze, lecz również istnieje możliwość powiesić je na ścianie. Wszystko zależy od tego, w którym miejscu chcemy je ulokować, Musimy je umieścić tak, abyśmy swobodnie sięgać do dokumentów. Zaletą takowych szaf, jest też, to, iż mogą być ognioodporne a także wodoodporne. Najczęściej takie typy szaf metalowych sprawdzają się w biurach prawniczych lub bankach. Nie ma jednakże zakazu trzymania takiej szafki w naszym prywatnym mieszkaniu, także, jeżeli zamierzamy ochronić nasze dokumenty, przed ewentualnym pożarem, to możemy taką szafę u siebie też zamontować. Zazwyczaj wyróżnia się cztery typy metalowych szaf na akta.

Pierwszą grupą jest klasa A typ 1, do tej grupy zaliczamy szafki ze stalowej blachy, na dokumenty w każdym biurze, drzwi otwierane 90 stopni. Mogą mieć zamek szyfrowy lub elektroniczny. Typ 2 to najczęściej szafki, jakie są w kancelarii, czy urzędach. Cechuje je to, że mają grubsze ściany niż w zwyczajnych szafkach. Typ 3 to głównie szafki na ściśle tajne dokumenty. To szafy dwupłaszczowe. Ma zamek szyfrowany mechaniczny, dodatkowo taka szafa chroniona jest przed prześwietleniem. Typ 4 takich szaf to pancerne metalowe. Ta szafa ma wewnętrzne skrytki, dodatkowe zamki. Posiada także wszystkie zabezpieczenia z typów trzy. Także wybór jest bardzo duży, należy jedynie pomyśleć jaki rodzaj metalowej szafy jest nam najbardziej potrzebny. Koszty takowych szaf wahają się od czterystu zł do dwóch i pół tysiąca.

Wszystko uzależnione jest od tego, jaki model szaf metalowych wybierzemy a ponadto jaka wielkość jest nam w danej chwili potrzebna. Podczas tworzenia projektu biura bardzo dobrze jest od razu wygospodarować miejsce na tego typu gadżety.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.