Dobrze wyposażony ogród posiada wszelkiego rodzaju drzewa ozdobne.

Rośliny formowane, czyli tak zwane “topiary” są znane człowiekowi najpewniej od starożytności, dokładniej od starożytnego Egiptu. W starożytnym Rzymie istniał zawód polegający na nadawaniu kształtu roślinom – topiarius. Cała sztuka niestety zanikła w okresie średniowiecza, żeby odżyć na nowo w XVI wieku i trzymać się dobrze po dziś dzień. W dzisiejszych czasach topiary cieszą się dużym zainteresowaniem pośród właścicieli okazałych ogrodów w 3 podstawowych formach: architektonicznej, geometrycznej oraz prawdopodobnie najbardziej popularnej- formie amorficznej, która to forma polega na nadaniu danej roślinie surrealistycznego kształtu, który nie ma zazwyczaj odniesienia w przyrodzie.

 

Przy tworzeniu tego rodzaju figur przeważnie używanymi roślinami są; cis, bukszpan, żywotnik jak również klon oraz buk. Potrzebne narzędzia, nawozy, sadzonki jak również nasiona – to wszystko jest w stanie zapewnić centrum ogrodnicze. Położone między ludźmi i kierowane przez specjalistów w tym zawodzie, wychodzi naprzeciw wymaganiom zapalonych ogrodników i ich ogrodów. Produkty sprowadzane od najlepszych producentów a także sadzonki dostarczone z wysokiej jakości hodowli zapewnią każdemu ogrodowi wymarzoną jakość. Ten odpłaci się spokojem i pięknem, z którego my będziemy mogli korzystać. Podstawą każdego ogrodu są nie tylko i wyłącznie bujne klomby z kwiatami oraz duża gama wielorakich krzewów porozrzucanych nieśmiało na równo przyciętej trawie.

 

Prawdziwy ogród ma także wszelkiego typu bonsai łódź. Głogi, klony, buki, dęby jak również brzozy, lipy i wierzby i wiele wiele innych dają nam wiosną w ogrodzie piękne ukwiecenie naszego własnego skrawka zieleni, natomiast w jesienne dni zachwycają paletą barw umilającym namodrobinę te chłodne popołudnia w naszym ogrodzie. Z kolei jeżeli zależy nam na całorocznym pięknie, kierujmy nasz wzrok ku iglakom, które najczęściej, jako ozdoba, są formowane w przeróżne kształty.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.