Nautilus wyróżnia się swoim sportowym a także dynamicznym wyglądem.

Patek Philippe jest jedną z najsłynniejszych szwajcarskich firm. Nazywany jest twórcą najbardziej wyrachowanych a ponadto najkosztowniejszych zegarków na świecie. Zagarek Patek Philippe łączy oraz zawiera w sobie luksus, wysokiej jakościnajlepszej jakości rzemiosło a ponadto także wielopokoleniową tradycję, która także stanowi istotny fundament firmy. Poza tym zegarki te są wspaniałą lokatą kapitału, bo ich kwota jest bardzo wysoka. Przedsiębiorstwo Patek Philippe należy do niewielkiej grupki firm na świecie, jakie przez cały czas swojej działalności pozostają samodzielne.

Firmę Patek Philippe od ponad wieku prowadzi ta sama rodzina.Niemal wszystkie części , które budują zegarek Patek Philippe są własnoręcznie a także samodzielnie tworzone cały czas przez tego samego szwajcarskiego producenta. Wszystkie te kwestie sprawiają, iż zegarki tej marki stanowią niezwykle ważną pozycję w kolekcji każdego miłośnika wyjątkowych zegarków. W szerokiej ofercie towarów Patek Philippe zobaczyć będziemy mogli ponad 200 różnorodnego rodzaju modeli luksusowych zegarków. Odróżniają się m.in. wzorami, funkcjami, czy kolorami. Ich charakter można określić raczej jako konserwatywny aniżeli nowoczesny a także fantazyjny. Jeśli chodzi o materiał wykonania bransolet a także kopert, w asortymencie dominuje żółte, białe, różowe złoto, jak również bardzo kosztowny, którym jest platyna. Zdarza się, że konstruktorzy firmy Patek Philippe wykorzystują także stal szlachetną.

Do najbardziej znanych kolekcji Patek Philippe należą Nautilus i Calatrava. Calatrava dołączyła do oferty firmy w 1932 roku. Calatrava wyróżnia się klasyczną, prostoliniową formą, jaka inspirowana była stylem Bauhaus.Jej nazwa jest nawiązaniem do liliowego krzyża. W czasach średniowiecza ten krzyż był wykorzystywany przez zakon rycerski, który to pochodził z Calatravy. Symbol ten służy też za logo marki Patek Philippe. Za każdym razem jest on grawerowany na koronce zegarka Patek Philippe. Z kolei Nautilus odróżnia się swoim dynamicznym jak również sportowym wyglądem. Tego rodzaju design stworzony został przez bardzo dobrze znanego projektanta Géralda Genty. To właśnie ten człowiek stworzył klasyk taki, jak m.in. Audemars Piguet Royal Oak. Marka Patek Philippe jest czymś o wiele więcej aniżeli tylko ciekawym projektem oraz dizajnem. Firma pokazała swoje niezwykłe możliwości w trakcie przedstawiania takowych kolekcji, jak np. Grandes Complications, czy Complications. ZnajdziemyOdnajdujemy w nich zegarki z niezwykłymi elementami oraz funkcjami takimi jak mechanizm bijący, tourbillon, kalendarz wieczny, wskaźnik faz księżyca, jak i funkcja światowego czasu.

Zegarki marki Patek Philippe przez cały czas ich działaności na rynku światowym, wliczane są do najdroższych oraz do najlepszych pod względem jakości na świecie. Z ciekawostek można wspomnieć, iż w roku tysiąc dziewięćset trzydziestym trzecim marka ta ustanowiła rekord, kiedy skonstruowała a także sprzedała amerykańskiemu bankierowi Henry’emu Gravesowi najbardziej skomplikowany na tamte czasy kieszonkowy zegarek, który posiadał aż dwadzieścia cztery funkcje. Ten akurat egzemplarz został sprzedany w 1999 roku na dużej aukcji w Nowym Jorku za ogromną sumę, która wyniosła jedenaście milionów dolarów.

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *